Zmiana SIWZ - Znak sprawy : 06 / WOMP - ZCLiP / 14
Szczecin dnia 17 czerwca 2014 r.
Nasz znak: WOMP – ZCLiP / ZP / 106 / 2014
Dotyczy: przetargu nieograniczonego na: „Rozbudowa wraz z modernizacją budynku Przychodni WOMP-ZCLiP przy ul. Bolesława Śmiałego 33 w Szczecinie”
Zamawiający na podstawie art. 38 ust. 4 ustawy z dnia 29 stycznia 2004r. Prawo zamówień publicznych, (t.j. Dz. U. z 2010 r., Nr 113, poz. 759 z późniejszymi zmianami) zmienia SIWZ w poniższym zakresie:
Dotyczy zapisów w załączniku nr 9 – Opis przedmiotu zamówienia:
1. W pkt 6.4.- Wymagany przez Zamawiającego zakres prac elektrycznych. Roboty elektryczne – ppkt 3.8.2 otrzymuje brzmienie:
„3.8.2 Projektowane instalacje teleinformatyczne instalowane będą w pomieszczeniach remontowanych od strony ul. Krzywoustego oraz w nadbudowanej części od strony ul B. Śmiałego. Szafa GPD zamontowana będzie na II piętrze budynku w pomieszczeniu 210.
System docelowo ma posiadać potwierdzoną wydajność Klasy FA (wymagane certyfikaty niezależnych laboratoriów) oraz wymaganie wykonania pomiarów certyfikacyjnych dla Klasy FA), natomiast jego budowa ma pozwalać na skonfigurowanie połączeń do pracy z innymi wydajnościami, standaryzowanymi przez Normy oraz inne wynikające z potrzeb przyłączeniowych Użytkownika w zakresie innym niż okablowanie strukturalne;
Okablowanie poziome ma być prowadzone podwójnie ekranowanym kablem typu S/FTP (PiMF) o nominalnym paśmie przenoszenia 1000 MHz (wymagane oznaczenie na kablu) w osłonie trudnopalnej typu LSFRZH (wymagany certyfikat na zgodność z normą IEC 60332-3-24). W konfiguracji pierwotnej – do uruchomienia systemu, należy zapewnić minimalne możliwości transmisyjne Kat.6A / Klasa EA, przy wykorzystaniu wymiennych uniwersalnych wkładek ekranowanych kat.6A.
Punkt logiczny PL oparty został na uniwersalnym ekranowanym osprzęcie połączeniowym (gnieździe teleinformatycznym), posiadającym możliwość zmiany interfejsu końcowego w postaci wymiennej wkładki, (odbywa się to bez zmian w trwałym zakończeniu kabla na złączu typy 110). Zespół gniazda jest montowany w uchwycie do osprzętu 45mm (standard Mozaik45). Osprzęt połączeniowy w konfiguracji podstawowej ma być montowany w puszkach podtynkowych i w kasetach podłogowych. W momencie uruchomienia instalacji, w
osprzęcie należy umieścić wkładki wymienne tzw. pojedyncze kat.6A tj. z interfejsem typu 1xRJ45 kat.6A.
Docelowa wydajność systemu jest wyższa, zgodnie z wcześniejszymi wymaganiami.
-W momencie odbioru nadbudowy V piętra budynku od strony ul. B. Śmiałego i IV piętra od ul. Krzywoustego z szafy GPD muszą być ułożone 4* kable S/FTP kat.7A ISO, 4 pary 22AWG, LSFRZH do pomieszczenia Serwerowi (pokój nr13) na parterze budynku od strony ul. B. Śmiałego.
- Po wykonaniu instalacji komputerowej w nadbudowanych pomieszczeniach V piętra budynku od strony ul. B. Śmiałego i IV piętra budynku od strony ul. Krzywoustego należy docelowe kable komputerowe od punktów logicznych tych pomieszczeń ułożyć tymczasowo w zabezpieczonych wiązkach do docelowego pomieszczenia GPD na II piętrze budynku od strony ul. B. Krzywoustego. W pomieszczeniu GPD należy zamontować tymczasowy switch, do którego podłączone zostaną kable strukturalne z V piętra budynku od strony ul. B. Śmiałego i IV piętra budynku od strony ul. Krzywoustego na okres trwania przebudowy budynku od strony ul. B. Krzywoustego. Switch zasilony będzie z tymczasowego obwodu 230V AC.. Z uwagi na to, że trasa tymczasowo ułożonej wiązki kabli strukturalnych z V piętra budynku od strony ul. B. Śmiałego i IV piętra budynku od strony ul. Krzywoustego do pomieszczenia GPD przebiegać będzie przez pomieszczenia remontowane (korytarze), należy w/w kable odpowiednio zabezpieczyć przed przypadkowym uszkodzeniem podwieszając do sufitów.
Należy zapewnić objęcie wykonanej instalacji pasywnej okablowania strukturalnego gwarancją systemową producenta, gdzie okres gwarancji udzielonej bezpośrednio przez producenta nie może być krótszy niż 25 lat (Zamawiający wymaga certyfikatu producenta okablowania udzielonego bezpośrednio użytkownikowi końcowemu i stanowiącego 25-letnie zobowiązanie gwarancyjne producenta wszystkich elementów całego systemu okablowania w zakresie dotrzymania parametrów jakościowych i materiałowych). Okres gwarancji ma być standardowo udzielany przez producenta okablowania, tzn. na warunkach oficjalnych, ogólnie znanych, dostępnych i opublikowanych. Procedury gwarancyjne, w których gwarancja jest udzielana przez dystrybutorów nawet przy wykorzystaniu warunków stawianych przez producenta, jak również oświadczenia o specjalnie wydłużonych okresach gwarancji wystawione przez producentów, dostawców, dystrybutorów, pośredników, wykonawców lub innych nie będą uznawane za wiarygodne i spowodują bezwzględne odrzucenie oferty. Okres gwarancji liczony jest od dnia, w którym podpisano protokół końcowego odbioru prac i producent okablowania wystawił certyfikat gwarancyjny.”
2.
„UWAGA:
Warunkiem rozpoczęcia remontu pomieszczeń wewnątrz części budynku od strony ul. B. Krzywoustego jest wykonanie nadbudowy nad częścią od ul. B. Śmiałego oraz od ul. Krzywoustego i zorganizowania tam pomieszczeń do pracy dla części gabinetów i administracji pracującej w skrzydle od B. Krzywoustego. Zamawiający przewiduję na ten etap okres 8 m-cy.
W harmonogramie i organizacji robót należy przewidzieć scenariusz z częściowym pozwoleniem na użytkowanie nadbudowanej części nad skrzydłem od ul. B. Śmiałego oraz od ul. Krzywoustego. Wykonawca uzyska w imieniu Zamawiającego częściowe pozwolenie na użytkowanie.
Etap przebudowy z nadbudową o jedną kondygnację obejmuje część budynku. W ofercie należy uwzględnić utrudnienia i konieczność zabezpieczenia oraz wydzielenia remontowanej części obiektu od nie remontowanej w związku z tym, że pozostała nie remontowana cześć jest i będzie przez cały okres remontu użytkowana przez Centrum Leczenia i Profilaktyki.
Oddzielenie remontowanej części od nie remontowanej a użytkowanej w czasie trwania remontu należy wykonać ściankami pokrytymi obustronnie płytami gipsowo-kartonowymi na profilach stalowych 50 mm z wypełnieniem wełną i folią budowlaną w ilości około 120 m2.